O mně

Ahoj, jsem Roman Studený. Od 12 let hraju na akustickou a elektrickou kytaru a rád zpívám. Nemám žádné hudební vzdělání, jsem prostě samouk, skládám vlastní písně, básničky a instrumentální kytarové skladby a občas si zahraju cover song mých oblíbených interpretů. Mám rád kytarovou hudbu ve všech podobách a stylech, rád se inspiruji a experimentuji.

Hudba je pro mě skvělý relax a únik z tohoto rychlého světa.
Když držím kytaru v ruce a tvořím nové písničky, hraju si pro radost, jsem na koncertě, zpívám – jsou to nepopsatelné emoce, kdy zažívám opravdovou radost, že jsem.

Od svých 17 do 33 let jsem aktivně hrál a koncertoval v autorských rock-metalových kapelách The Korf (1997-2004) a Psycho Radio (2006-2013). Od roku 1997 jsem s kapelami odehrál stovky koncertů v ČR, SK, Německu a Rakousku, natočili jsme několik vlastních CD a demo snímků. Nejčastěji jsme koncertovali na rockových festivalech a v klubech.

Život mě pak od hraní v kapele odvedl jiným směrem, ale já si pořád zpíval a hrál pro sebe a svoje blízké kamarády a skládal nové písničky do šuplíku.
Je rok 2021 a zase začínám veřejně koncertovat, natáčet svoje písně a tvořit hudbu,
NE pouze do šuplíku !!!

Můj hudební projekt prezentuji pod svým jménem Roman Studený alias R.O.M.A.N  

Najdeš mě na Youtube a Instagramu, kde pravidelně publikuji svoji hudební tvorbu, pozvánky na koncerty, atd …

Tak někde brzy na koncertě.  Ahoj, R.O.M.A.N